3367_Seven_1943_Posters.jpg


1- خداکُشون: تو زل می‌زنی در چشمهای من و محکم می‌گویی به خدا اعتقاد نداری، خدایی نیست اگر هم باشد هر جا گیرش بیاوری می‌کشی‌ش.  من در سکوت نگاهت می‌کنم.  مثل خدای محمد حرف می‌زنی، این کافران را در هر کجا که گیر آوردید بکشید.  نمی‌دانم چطور منتظری چیزی که به آن اعتقاد نداری، چیزی که نیست را گیر بیاوری و بکشی. می‌دانی من و تو خیلی شبیه هم هستیم هر دو معتقدیم به خدا، من به بودنش تو به نبودنش.    من و تو خیلی با هم فرق داریم تو می خواهی به من ثابت کنی خدا نیست من اما اصراری ندارم خدایم را مثل قضیه های ریاضی و برهان خلف به تو ثابت کنم.  عبدالمطلب به سپاهیان ابرهه گفت: "اشتران مرا باز دهید این خانه را نگهدارنده ای ست قوی اگر بخواهد نگه می دارد." من هم همین را می گویم اگر آنقدر که ادعا می کند بزرگ و توانا است دیگر از پس تو نیم وجب آدم که باید بربیاید.

2- ای در دلم نشسته از تو کجا گریزم: پر منم پرواز تویی / پای منم راه تویی/ پرده منم نقش تویی/ ساز منم زخمه تویی/ بر دل تو ریش منم/ بر لب من خنده تویی/ بر در تو شرم منم/ هست تویی/  نیست منم/ هیچ منم/ نیک نگاه می کنم/ میم منی نون منی/ بی تو نیم/ " من نه منم نه من منم."

3- ریشه: در فیلم "زیبای آمریکایی" صحنه‌ای هست: پاکتی در وسط خیابان با باد می‌رود، ویلان و سرگردان.  دو سوی خیابان شاخه‌های درختان اما در باد می‌رقصند و ریشه تنه را محکم نگه داشته است.

4- امن یجیب مضطر اذا دعا و یکشف سوء: "گفت درد و اندوهم را فقط با خداوند در میان می‌گذارم و از خداوند چیزی می‌دانم که شما نمی‌دانید."  سوره یوسف آیهٔ نمی دانم چند.

5- دعاهای استجابت ناشده (ترجمه به فارسی: نُه ریسپانس تو پیجینگ):  دوستت داشته باشم، دوستم داشته باشی، دوستم داشته باشد، دوستش داشته باشیم، دوستمان داشته باشند، ایشان هم.

6- تبارک‌الله احسن الخالقین: برایم که شعر می‌خوانی صدای تو خداست. عمه ملیح که چکه سماع می‌رقصد خدا زنجیر طلایی‌ست به گردنش آویخته که با تکانهای سینه‌اش، انگار نوزادی در ننو، تاب می‌خورد.  پای دردهای بی سر و ته دل من که می‌نشینی گوشهای تو خداست.  آن آهِ آخر هم‌آغوشی که از تمام تن می‌گذرد و به عرش اعلاء پرواز می‌کند خداست.  عطر بهار نارنج اگر با بوی خاک باران خورده در هم شود، شک نکن خداست.  چار دارچینی که تو دم می‌کنی و با هم در سکوت محض می‌خوریم خداست.  خدا منم وقتی تو چنان نگاهم می‌کنی و چاره‌ای برایم باقی نمی‌گذاری جز این‌که به کائنات فرمان دهم بر تو سجده کنند.

7- ...

نظرات ارسال شده
ديوا در 18 تير 1387
همچین مثل همیشه نبود

email | website

رضا قاری زاده در 18 تير 1387
شاید کامیارها به اندازه ی کامکارها معروف نباشند اما ما اینجا فراوان دوستشان داریم ... خدای زیبایی بود ... آرام از یک گسل فکری خودش را بالا کشید ... شعر گونه به رقص درآمد ...ما به ازای خارجی پیدا کرد ... قابل لمس شد در قامت یک فیلم ... احساساتی شد ... اوج گرفت و اوج گرفت و اوج گرفت و در پایان رهایمان کرد تا از گسل درآمده و در اوج ، خودمان تصمیم گیرنده ی خدایمان باشیم .
خسته نباشی آزاده جان ... لذت بردم

email | website

مخلوق Creature در 18 تير 1387
و آزاده خدا را در شش بند خلق کرد و در بندِ هفتم استراحت نمود.
این جمله‌ات بسی زیبا بود: " می‌دانی من و تو خیلی شبیه هم هستیم هر دو معتقدیم به خدا، من به بودنش تو به نبودنش."

email | website

امیر در 18 تير 1387
به نام آنکه دانم و دانی
...
بند 6ام
...
خدا تویی

email | website

رضا در 19 تير 1387
دارم به شماره 7 فکر میکنم ...
:)

email | website

سورا در 20 تير 1387
درود/ خواستم بگویم متنتان را دوست داشتم. این هفت گانه که بخش بندی آن خودش نیکو بود./ موفق باشید.

email | website

سورا در 25 تير 1387
درود/ منم حالم از متنتان بهتر شد. و اینکه قبول دارم واقعا قبول دارم بازی ها و همه چیز انگاری فقط در اشکال و با رنگهای جدید شکل جدید می گیرند. راستی یه سئوال نقاشی خوندید یا کار می کنید؟

email | website

نیما در 27 تير 1387
کار آسانی است میان بر زدن و انگاشتن که هست وقتی می ترسی که نیست
میان بر زدی

email | website

طراوت در 16 مرداد 1387
سلام . 6 را که خواندم تک تک سلولهایم لذت برد . و من این لذت را نیز خدا نامیدم ...
پس :
تبارک الله احسن الخالقین ...

email | website

علی در 18 شهريور 1387
همین که میتوان از قرآن آیاتی رو انتخاب کرد که برای آدمهای متوسط نازل شده (و آیاتی که برای آدمهای نابغه نازل شده) و آیاتی که برای آدمهای جاهل یا عقب مونده ها نازل شده رو برای همونها گذاشت خودش چندگام به جلوست.به هر حال خدا که فقط پروفسورها رو خلق نکرده.

email | website

یگانه خویی در 31 شهريور 1387
من یه #یام برای نوشته ات تو هزارتوی رقص گذاشتم. ممنونم اگر جواب بدی...

email | website

shahiiiiiiiiiiii در 02 آبان 1387
باسلام ودرود (( موراینفورمیشن ابوت7))
7)....عدد7دارای قداست خاصی دربین ادیان گوناگون داردمثلاقرآن راهفت سبع می نامندوقاریان آنرابه هفت بخش تقسیم کرده وهرهفته یکبارختم قرآن میکردند
وقرآن مشتمل برهفت موضوع است وعد.وعید.وعظ.قصص.امر.نهی.ادعیه دردین
زرتشت به هفت فرشته ارجمنداطلاق می گرددوهفت سین ازفرشتگان پیرامون اهورامزداکه مظهرهفت صفت روشنایی.راستگویی.خوشوقتی.نیکوکاری.توانگری.
امانت .احترام به بزرگان است که اول آنهابه حروف سین شروع میشددرمذهب یونان قدیم هفت گروه خداوجودداشت مثل خدایان آسمان وزمین و...ویادردین
مسیحیت شعائرهفتگانه مسیحی مثل تعمید.تثبیت.توبه و....ویادرگذشته به نحوه
آرایش زنان هرهفت میگفتند که به معنی آرایش وزینت زن بوده که شامل حنا.سرخی .سفیداب و....که واژه هفت قلم آرایش ازآن است وهفت های دیگر...
چون جانبودمختصرکردمش

email | website